Tevékenységünk nyomán számos médium követi cikkeiben rendszeresen a Samsung SDI és a Gödi Különleges Gazdasági Övezet okozta problémákat, megrajzolva egy békés agglomerációs település iparosításának krónikáját. A sajtó minden munkatársának köszönjük, aki felvállalja ennek az óriási környezetkárosításnak a megakadályozását a nyilvánosság segítségével!
Éltető Andrea professzor a Világgazdasági Intézet blogján megjelent rövid írásában adott közérthető magyarázatot az OKIR adatbázisban található levegőtisztasági adatok értelmezéséről.

A Greenpeace vegyianyag-szakértője, Simon Gergő az atv-ben nyilatkozott az akkumulátorgyártásban felhasznált veszélyes anyagok okozta környezeti károkról és azok egészségre gyakorolt hatásáról. Róna Egon műsorvezető jóhiszeműen említi, hogy Kammerer Zoltán emiatt ( és nem rémhírkeltés gyanúja miatt) tett feljelentést.
A Greenpeace szakértője által elmondottak az Európa más országaiban sokkal szigorúbb szabályozásról minden akkumulátorkárosult (AKÁRTEIS) állampolgárt elgondolkodásra késztethet.

2024. február 28-án a Klubrádióban Para Kovács Imre kérdezte Bodnár Zsuzsát.
A Blikk 2024. február 27-én megkérdezte a gödi lakosokat és Éltető Andrea közgazdászt-professzort az NMP-szennyezésről.

Simon Gergő, a Greenpeace vegyianyag-szakértője nyilatkozik a Szeretlek, Magyarország! portálon a veszélyes anyagok használatáról és lehetséges következményeiről
Csengel Karina a merce.hu-n számol be a veszélyes anyagok határértékeinek Átlátszó által feltárt visszásságairól, valamint, hogy a kibocsátások tényeit a környezetvédelmi felülvizsgálat nem tartalmazta
Az ellenzék 2023. február 20-ára parlamenti vitanapot kezdeményezett az akkumulátor-ügyek problematikájának megvitatására. A kormánypártok nem tartották szükségesnek, hogy megjelenjenek. A Párbeszéd jóvoltából egyesületünk képviselői ismét a parlamentben jártak, hogy a már meglévő súlyos problémákról konzultáljanak.
A Telex beszámolója.

A debreceni civilek látványos küzdelme eredményeként fontos állásfoglalások és jogi vélemények születnek az akkumulátorgyárak lakosság megkérdezése nélküli telepítéséről. A WWF, a Greenpeace és a Víz Koalíció részvételével tartott találkozón a Göd-ÉRT Egyesület képviselői is részt vettek. Az eseményről elnökünk „Nem volt kíváncsi a kormány a civilekre az akkugyárak és a víziközművek ügyében” címmel számolt be az atlatszo.hu-n.

2023. január 31-én Pest (vár)megye Közgyűlése kénytelen volt megtartani a kötelezően előírt katasztrófavédelmi közmeghallgatást. A Gödön lezajlott, öt órán át tartott közmeghallgatást számos médium követte figyelemmel a helyszínen is.
Mindeközben értékes elemzések, szakértői megszólalások is alátámasztják, hogy a magyar kormány akkunagyhatalmi törekvései zsákutcába vezetnek, magyar állampolgárok életének és egészségének, valamint hazánk természeti környezetének beáldozásával.
Az MTA tudósa, Győrffy Dóra megszólalása az akkumulátor-ipar értelmetlen erőltetéséről.
A kínai CATL akkumulátorgyár elleni debreceni küzdelmek
Debrecenben a városvezetés olyan szórólapot terjeszt, amely a gödi tapasztalatokat is tagadja…
Az RTL Híradója is beszámolt róla 2023. január 13-án: 2016 óta nem vizsgálták, hogy szennyezi-e a talajvizet a gödi akkumulátorgyár

Egyesületi elnökünk és az atlatszo.hu kiderítette: a hatóságok a Samsung területén nem követelik meg a felszín alatti vizek monitorozását, sőt …
Katasztrófavédelmi büntetések sora kíséri a gödi Samsung működését, ez mégsem eredményezi a tűzvédelmi berendezések nélküli működés korlátozását. Az atlatszo.hu írása.

Év végi megállapítások az ez évi küzdelmeinkről és a kormány dübörgő akkunagyhatalmi bizniszéről a merce.hu cikkében

Az atlatszo.hu videóban foglalta össze a legfontosabb – a kormányzati kommunikációban egyáltalán nem szereplő – tudnivalókat az akkumulátorgyártásról.

Csengel Karina kitűnő írása a párhuzamos valóságokról: Szijjártó Péter lelkesedése a gödi Samsung iránt sötét jövőt jósol azoknak, akiknek szomszédjába veszélyes üzem épülhet

A merce.hu 2022. április 15-i cikke a katasztrófavédelmi bírságok nyomán közveszély-okozás és foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt tett rendőrségi feljelentések elutasításáról
Közadatigényléssel megszerzett dokumentumok bizonyítják, hogy a Samsung használatbavételi és katasztrófavédelmi engedélyek nélkül is gyártási tevékenységet folytat – ide kattintva olvasható egyesületi elnökünk cikke arról, hogy bizonyítékok támasztják alá, mennyire nem vagyunk biztonságban!

A meglévő 4950 mellé további 1200 munkahely létrejöttére adott 36 milliárdot a kormány a Samsungnak – nem kérünk újabb munkahelyeket külföldieknek!
(Napi.hu, 2022. február 9.)
Kisgömböc módjára nő tovább a gödi különleges övezet…
A Mérce cikke (2022. január 4. ) a képre kattintva olvasható

A Karátson Gábor Kör filmje: Akkumulátorgyárak árnyékában (készítették az ELTE humánökológia szakos hallgatói)
A Gödi Hírnök cikke a Göd-ÉRT Egyesület által szervezett lakossági fórumról (2021. 10. 26.)

A Mérce beszámolója a Göd-ÉRT Egyesület által szervezett lakossági fórumról (2021. 10. 31.)

A 24.hu cikke a Göd-ÉRT Egyesület által szervezett lakossági fórumról (2021. 10. 26.)

A 24.hu cikke: „Európa második legnagyobb akkumulátorgyártója akar lenni Magyarország – mondta kedden Palkovics László innovációs és technológiai miniszter” (2021. 10.27.)

A merce.hu cikke egyesületünk beadványaiból idéz
Írás közadatigénylésünk eredményéről
Bodnár Zsuzsa írása a milliárdos állami közműfejlesztésekről a Samsung számára
Droppa György (egyesületünk tagja) elgondolkodtató írása a Népszavában
A merce.hu írása a gödiek és egyesületünk küzdelmeiről a Samsung-zaj ellen
Az atlatszo.hu cikke a Samsunggal-kapcsolatos lakossági problémákról
Szennyvíz folyt a különleges gazdasági övezetből – mintavétel nem történt!
Elviselhetetlen a gödi Samsung gyár zaja
Göd nem játszótér
Nem engedtek szóhoz jutni…
A legfrissebb cikk a bonyolult gödi helyzetről
Eddig ez a legjobb összefoglalója Göd szomorú történetének
A Partizán videója közreműködésünkkel készült 2020 májusában.
Nem adjuk Gödöt!
Az egészségügyi vészhelyzet miatt született felhatalmazási törvény alapján, Gödön elcsatolt majd átminősített a Kormány egy jelentős területet, hogy a SAMSUNG gigaberuházását ne akadályozhassák a helyiek. Akkumulátorgyárat épít a koreai nagyvállalat. Sajátos értelmezésben az ‘egészségügyi vészhelyzet ürügyén egy jelentős környezeti és egészségügyi kockázatot jelentő gigaberuházást csempésznek a Dunakanyarba’. Bodnár Zsuzsával a GÖDÉRT Egyesület képviselőjével erről beszélgetett a Civil Rádióban Péterfi Ferenc.
A 2020. januári közmeghallgatáson a lakosság tiltakozott a gyár felső küszöbértékű veszélyes üzembe való besorolása ellen. Ez a tiltakozás is szerepet játszhatott abban, hogy Pest megyéhez került az iparterület és környéke, hisz a gödi lakosság véleményét meg sem kell hallgatni:
A kormány az egész várost bünteti azzal, hogy elveszi az adóbevételt és a településrendezési eszközöket:
https://nepszava.hu/3075972_a-megmentett-ovezet